ניצני המהפכה בעולם הספרים

תארו לכם את הסצנה הבאה – אתם נמצאים בחו"ל, ניו זילנד נראה לי מתאים, ואתם שומעים על ספרה החדש של הדס מטס (בקרוב השם הרשמי של הספר). אתם משתוקקים לקרוא את הספר לפני השינה עוד בניו זילנד, כי שמעתם שהספר מצחיק עד דמעות עם סוף מפתיע.

האפשרות הראשונה שעומדת לפניכם היא להזמין את הספר דרך האינטרנט ולחכות שהוא יגיע בדואר מישראל.

האפשרות השנייה היא להיכנס לחנות ספרים שמחזיקה את מכונת ה 1Book של "פסיק" ולבקש מהמוכר את הספר. המכונה תדפיס-תכרוך-תדביק-ותחתוך, ולאחר כ 8 דקות של המתנה תקבלו את הספר של הדס הישר ממכבש הדפוס.

 

במסגרת ההכנות האחרונות להדפסת הספר, חברה יקרה חיברה אותי לאודי זהר מ"פסיק פתרונות" שידפיס כמה עותקים כדי ש"נרגיש" את הספר. וכך הגעתי אל העתיד.

 

מכונת ה 1Book של "פסיק" היא מכונת דפוס לכל דבר – שמוציאה בסוף התהליך ספר שלם. אה, והיא בגודל של מכונת צילום רגילה. השימושים למכונה כזאת הם רבים כיד הדמיון הטובה, והפוטנציאל בשמים.

הדוגמה הבסיסית שאיתה התחלנו היא להגדיל את מלאי הספרים בחנות ספרים ממוצעת (ההיא בניו זילנד) ולהופכו למעשה לכמעט אינסופי. נכון, יש ליצור תחילה את המאגר שיכיל את כל הספרים בעולם, אבל כבר עכשיו יש צעדים ראשונים לגיבוש מאגר כזה.

 

אפשרות אחרת היא להדפיס ספר בהתאמה אישית. למשל ספר של הארי פוטר שאפשר לשלב בתוכו במקום האיורים המקוריים תמונה של הילד שאנו רוכשים בעבורו את הספר במתנה.

 

אפשרות נוספת היא להדפיס את הספר בפורמט אחר – באותיות גדולות לכבדי ראייה, בגודל אחר שיהיה נוח להחזיק את הספר בזמן הקריאה.

 

המהפכה שמכונה כזו יכולה לחולל היא גדולה מאוד, גם בעולם שמרני כמו עולם הספרים.

כיום המכונה בשלב האב-טיפוס, צפוי עוד פיתוח רב, אבל הדמיון והיכולת של אנשי "פסיק" הרשימו אותי מאוד. על כך נאמר: "הראש היהודי ממציא לנו פטנטים".  

http://www.1book.com/  

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

פרסם תגובה

שדות נדרשים מסומנים *

*

*