מיקרוסופט מול גוגל – עוד מערכה בקרב

והפעם – בבית ספרנו

 

חבילת השירות של גוגל- google apps לטעמי היא החבילה הטובה ביותר לעסקים קטנים ולבתי ספר.  החבילה מספקת פתרון כולל לתחום התקשורת והשיתופיות בארגון.

באחרונה גוגל תרגמו אותה לעברית, דבר שמוריד את מגבלת השפה, והרחיבו את מגוון האפשרויות למוסדות חינוך. לא שאני חושב שבתי ספר מסוגלים להתמודד עם שלל האפשרויות המוצע, אך זו עוד נקודת משיכה להשתמש בשירות.

 

ההתנסות שלי

במסגרת היותי הורה פעיל  יזמתי יחד עם אור-טל את הקמת אתר בית הספר הלל.  לאתר צירפנו את חבילת השירות של גוגל, הכולל כתובת מייל לכל מורה ותלמיד, יומן לכל המשתמשים, דף כניסה  מותאם אישית ו-google docs.

אנחנו בתחילת הדרך, ולמעשה סיימנו את שלב ההקמה וכעת אנו מתחילים להטמיע את כל האפשרויות הללו בבית הספר.  אני מקווה כי אוכל לספר על הצלחות בתחום.

חבילת השירות של גוגל – בעזרת שימוש נכון – יכולה להקפיץ את בית הספר – כל בית ספר – ולאפשר בו תקשורת ועבודה שיתופית באיכויות גבוהות.

 

וכאן מיקרוסופט נכנסת לתמונה

מערכת החינוך, להזכירכם, משתמשת  בתוכנות מיקרוסופט בחינם לתלמידים ולמורים –  המדינה משלמת ישירות למיקרוסופט בעבור התוכנות הללו.

מיקרוסופט יצאה בעת האחרונה ביוזמה מקבילה לחבילת האפליקציות של גוגל, היא נקראת Live@edu.

החבילה מספקת תיבות דואר בנפח של 6 ג'יגה, ועל פי התכנית, מיקרוסופט מתכוונת להעשיר אותה באפשרויות רבות כגון בלוגים והשירותים של windows live spaces.

 

יתרונות וחסרונות

בעידן שבו גוגל יודעים הכל על המשתמשים שלהם ואוגרים אצלם את המידע הזה, הפיתוי להשתמש במערכת שהיא מאוד קלה לשימוש ומאוד אמינה בשירות שלה עולה על בעיית הפרטיות. בעיקר מול האפשרות לרכוש את השירות בכסף או לחלופין להתמודד איתו במסגרת תוכנות קוד פתוח.

 

ביחס לקלות הרישום והפתיחה של חבילת התוכנות של גוגל, למיקרוסופט יש עוד כברת דרך. ואני מדבר בהיבט של פתיחת חשבונות לבתי ספר. נקווה כי זה ישתנה  לאחר סיום הפיילוט.

בגוגל הכול מתבצע באופן עצמאי, והמחיר הוא גם חוסר בתמיכה, אך העבודה חלקה ונקייה.

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

פרסם תגובה

שדות נדרשים מסומנים *

*

*