מחאה חברתית ברשת

מה מקומה של מחאה חברתית במדינת ישראל 2007? האם יש משמעות ייחודית לאינטרנט  בגילויי המחאה מעבר להיותה פלטפורמה טכנולוגית?

 

ביום רביעי ייערך כנס החורף של עמותת אשנב (=אנשים למען שימוש נבון באינטרנט). הכנס יעסוק במחאה חברתית באינטרנט, וישתתפו בו אבינועם מגן  שיזם את מרד צרכני הגז וגולן שירצקי שהרים את מחאת הגימנזיסטים. כמו כן יביעו את דעותיהם ח"כ רן כהן, אריה אבנרי ואחרים.

 

בואו לכנס. אנחנו באורט מארחים את הכנס. ויש גם חנייה.

 

יום רביעי, 24.1.07,  בשעה16:30-19:30

בקמפוס אורט סינגאלובסקי, דרך הטייסים 28 תל אביב

בניין מושינסקי (בניין מספר 6)

 

ההשתתפות בערב העיון חופשית, אך יש להירשם מראש.

אפשר להירשם בטלפון: 03-6208540, בדוא"ל info@eshnav.org.il    

או באתר העמותה www.eshnav.org.il

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • עזי   ביום 22 בינואר 2007 בשעה 15:55

  שרון,

  כמו שאתה (כנראה) יודע — הייתי בין מקימי "אשנב", מיומה הראשון, ובין פעיליה המרכזיים, במשך כשלש שנים. אני המצאתי את שמה של העמותה ואני השגתי לה את הלוגו מגרפיקאי (בתרומה), קישרתי אותה עם אורט (שם העמותה הקימה את האתר שלה), הרציתי בכנסים שלה והבאתי לה לא מעט מוניטין.

  מה שגיליתי — בין אותם מעטים של כאלו שבאמת איכפת להם ומוכנים לעשות (ולא רק לדבר) למען סביבת אינטרנט ישראלית נעימה יותר — זה שהעסקונה הכלומניקית (לכאורה) השתלטה (לכאורה) על ההנהלה והברזים, שהפעילות (האפסית, לכאורה)) הפכה להיות אמצעי לקשרים ולקידום (ולמילוי משימות בכת מוזרה, לכאורה), ושיש הרבה יותר התפארות והתיימרות (לכאורה) מאשר פעילויות אמיתיות.

  יתר-על-כן, הכנס השנתי הפך להיות הפעילות הבודדת כמעט של העמותה, כשאליו מוזמנים ידוענים ומפורסתמים, שאין להם משהו משמעותי וחדש לומר בענייני העמותה (לכאורה), אבל ההמולה סביב הכנס משרתת (לכאורה) אינטרסים אלו או אחרים.

  חבל לי על אותם תמימים שמשמשים (לכאורה) פיונים לקידום עניינים של אחרים. חבל לי על נבואות השקר (לכאורה) שמוכרזות כל שנה מחדש. הכי חבל לי זה השרות הגרוע (לכאורה) שהעמותה נותנת ליעדים שאותם היא מתיימרת לקדם.

  למיטב שיפוטי — ובכלל לא לכאורה — אני, ללא עמותה שמסייעת בידי, מקדם את הנושא שלכבודו הוקמה אשנ"ב הרבה יותר בהצלחה מאשר האדונים הנכבדים (לכאורה) שמנפנפים בדגלים צבעוניים. חבל על הזמן, הכסף, והאשליות (לכאורה) של באי כנס זה, ברצותם לתרום למטרה חברתית ראויה.

 • הדס   ביום 22 בינואר 2007 בשעה 18:26

  1. כי תוכני ההרצאות מעניינים ושווה להגיע ולהקשיב.

  2. כי אשנב מקדמת את השימוש הנבון באינטרנט ופועלת לקידום המודעות לסיכונים ברשת – בקרב בני נוער והורים.

  3. כי גם אני חברה בהנהלת אשנב, ויושבים שם כמה אנשים עם יוזמה, מרץ ורצון לשנות.
  וגם שכל.

  אני אהיה שם, אתה מוזמן בחום

 • עזי   ביום 23 בינואר 2007 בשעה 9:02

  הדס, אני חייב לומר שכסופרת מעולה יש לך באמת יכולת מדהימה בהעברת מסרים לקורא! טוב, זה לא חדש… 🙂

  אבל בין מילים למעשים, בין קליפה לביצה, בין כוונות לפעולות, בין וירטואלי לריאלי — יש לפעמים פער; פער שלשון מליצית של סופרת מחוננת לא תצליח למרוח ולכסות, במיוחד לכל מי שמכיר את אשנב מקרוב (וכמדומני שאת לא).

  לסעיפייך:

  1. את לא יכולה לכתוב משפט כזה, עם שגיאה לוגית פנימית. כלומר, את לא יודעת את תכני ההרצאות לפני שתשמעי אותן, ולכן מידת העניין שאת מביעה הוא לכל היותר בכותרות. לצערי (וכפי שתיווכחי – תראי שצדקתי), ההרצאות, רובן ככולן, תהיינה משעממות, נבובות, מיושנות וחלקן אף מגלות בורות לא מעטה.

  2. אשנב אינה מקדמת דבר. כל מה שאשנב עשתה בשבע (בערך) שנות קיומה ניתן לכווץ לכמה עשרות שעות של פעילות רדודה, והרבה מאד רוח.

  3. אין לי ספק שיש בהנהלת אשנב אנשים נפלאים, כמוך, שיש להם שכל, רצון טוב, מודעות חברתית, והבנה בנושאים הרלוונטיים למטרות אשנב. אבל מאותה סיבה שאנשים מצויינים (באמת!) פרשו מאשנב, לאחר שתוסכלו והתייאשו מאזלת-היד, הסחר-מכר, הכוחניות, הרדידות, הפוליטיקה הפנימית, הקשקושים — אני מניח שגם את (ושאר אנשים טובים באמת) לא תשארו שם לאורך זמן.

  אבל, בידידות אמיתית, אני אאחל לך בכל זאת למצוא איזה בדל הרצאה בכנס שיתרום לך משהו ויצדיק את הטירחה הרבה והמיותרת שלך.

פרסם תגובה

שדות נדרשים מסומנים *

*

*