בלוגים חדשים ברשת

בימים אלו אנחנו משיקים מערכת בלוגים לאנשי חינוך, מורים ותלמידים שמעוניינים להתנסות בעולם הבלוגים במסגרת בית הספר. זהו פיילוט ראשון בדרך לשינוי הקונספט שאני מנסה בתוך אורט. הפלטפורמה היא בלוגלי, ואנחנו נמצאים כיום בעיצומה של הטמעה, בסיועם הנדיב של חנית ואלעד מבלוגלי.

 

 

במסגרת הפעילות, אנשי צוות הטכנולוגיות כותבים בלוגים – אישיים ומקצועיים. הנה כמה המלצות, בלתי משוחדות, לבלוגים חדשים שאני ממליץ לעקוב אחריהם:

 

א. הבלוג הקבוצתי של צוות טכנולוגיות אינטרנט – זהו הצוות שאני עומד בראשו. הבלוג עוסק בכל הנושאים שמעסיקים אותנו כצוות טכנולוגיות אינטרנט באורט, וגם בנושאים שמעסיקים באופן אישי את אנשי הצוות. הפוסט האחרון למשל עוסק בבלוג של אנדרו אולמסטד, חייל אמריקני שנהרג בעיראק.

 

ב. אימפריית הבלוגים של רון אלמוג – רון אלמוג, איש צוות אצלנו שהוא גם סטודנט למשפטים, הקים אוסף מעניין של בלוגים במגוון תחומים. החל בבלוג שמציג תמונות שהוא מצלם לפליקר, עבור בבלוג בין חוק למשפט, שמשמו אפשר להסיק על תוכנו – עיסוקו העתידי של רון, וכלה בבלוג העוסק בקוד פתוח.

 

רון אלמוג – חורף ישראלי 
 

ג. טיפים לכתיבת קוד ועוד – לאה היא ה-CTO של הצוות שאני מנהל. ראשית היא ראויה להערכה רבה על התעקשותה לכתוב בלוג בכליקיט – פלטפורמת ניהול התוכן שלנו, שאינה מיועדת לניהול בלוגים. בזכות הבלוג שלה, לאה הביאה אותנו ממש להעריץ את רוברט ג'והנסון השוודי, שהוא היחידי לדעתנו שכותב קוד תקני שעובד בכל הדפדנים: הוא עושה בדיקות ב-16 דפדפנים לכל פיסת קוד שהוא מפיק. זו הדוגמה האמיתית למידת ההשקעה שיש לעשות כשרוצים לכתוב קוד שיהיה תקין בכל הדפדפנים.

 

 

 

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • מתארח   ביום 10 בינואר 2008 בשעה 9:34

  האם בבלוג קבוצתי לא צריך שיהיה רישום פרטי הכותב/ים?
  נכנסתי לבלוג הקבוצתי של הצוות שלך ואין איזכור שמי לכותבים.

 • שרון   ביום 10 בינואר 2008 בשעה 12:52

  אנחו בשלבי התקנה של המערכת
  וגם לומדים אותה
  בהמשך יטופל גם נושא הכותבים

 • נדב   ביום 10 בינואר 2008 בשעה 16:34

  כל הכבוד על היוזמה המבורכת
  בהצלחה עם המערכת החדשה 🙂

  ראו קישור למערכת שהקים טל גלילי עבור קהילת מורים ארצית:
  http://www.blogmorim.com/

 • שרון   ביום 10 בינואר 2008 בשעה 23:10

  ביקרתי בבלוג המורים בזמן השביתה.
  יוזמה שווה ביותר

פרסם תגובה

שדות נדרשים מסומנים *

*

*